Program

EVENTY

LegendaNázev eventuDatumČasGC kódMísto konání
1Tož vitajte! (pick up event)pátek
18. 8. 2023
17:00-20:00GCAAAC9Smetanovy Sady, UH
2Mezinárodní den geocachingusobota
19. 8. 2023
9:30-10:00GCAAJ0RMariánské náměstí, UH
3GeoSlovácko 2023sobota
19. 8. 2023
10:00-21:00GC9ZAEZSmetanovy Sady, UH
4CITO GeoSlovácko 2023neděle
20. 8. 2023
9:00-10:30GCAAACFPark Rochus, UH
5Šťastnú cestu dom! Slovácké GeoPlkání #37neděle
20. 8. 2023
14:00-16:00GCAAACDRestaurace Koruna, UH

PROGRAM

Na celou obrazovku

Podrobné informace k programu

Pátek

V pátek se potkáme ve Smetanových Sadech v Uherském Hradišti u Slovácké búdy, kde se bude v sobotu konat Mega event. Na místě si můžete vyzvednout své objednávky z e-shopu a případně si i nějaký památeční předmět s vizuálem mega eventu zakoupit. Na místě bude možná platba hotově, případně pomocí QR kódu přes mobilní banku. Velkou část eventu vám zpříjemní Cimbálová muzika Špica. U toho všeho se můžete občerstvit ze stánku místního pivovaru Rotor, kde bude připravena široká nabídka nápojů.

Sobota

Náš hlavní den začíná eventem, kde oslavíme Mezinárodní den Geocachingu! U této příležitosti v blízkosti pípnou první mega eventové lab keše, které si můžete cestou odlovit. Připravili jsme si pro vás i několik dalších překvapení. Mezi ty nejzajímavější patří celá řada různých typů keší, které budou v průběhu akce publikovány. Ty keše, které jsou součástí mega eventu, budou součástí speciálního bookmarku a v den jejich publikace na všech z nich platí tzv. friendly FTF – tedy možnost si zalogovat FTF pro každého, kdo keš v den publikace odloví.

SOUTĚŽE NA MÍSTĚ

Připravili jsme 3 jednoduché soutěže, které když splníte, tak získáte za každou z nich jeden lístek do slosování o ceny. To znamená, že ze soutěží si můžete odnést až 3 lístky! Každý nick může soutěžit právě jednou.

U soutěží jde o to, abychom se pobavili a zároveň si trochu přiblížili region Slovácka.

Co vás bude čekat? Procvičíte si Slovácký slovník, budete poslepu nalévat sklenici vína a namalujete vlastní kroj!

Po splnění všech 3 úkolů získáte zdarma památeční CWG, které je součástí CWG mega eventové série (jen pro prvních 300 účastníků).

SLOSOVÁNÍ O CENY

Připravili jsme několik balíků cen. A aby jste si mohli vybrat, o co chcete soutěžit, tak budou balíčky vystavené. U každého balíčku najdete dózu, z níž pak budeme cenu losovat. Svůj lístek tak vhodíte k dóze podle toho, o jakou cenu chcete soutěžit.

A jak získáte lístky do soutěže?

Za každý splněný úkol v soutěžích na mega eventu můžete získat jeden lísteček. Tzn. maximálně na soutěžích získáte 3 lístečky do soutěže.

Pokud chcete získat další, tak přidáváme lísteček do soutěže ke každé objednávce/nákupu nad 500 Kč. Částka se násobí maximálně do částky 2 000 Kč. Tzn. že maximálně můžete za nákup získat 4 lístky do slosování.

LAB KEŠE

Připravili jsme 5 sérií lab keší po 10 kusech. Z toho dvě série budou mimo místo konání eventu, ale zase je necháme běžet dlouho i po skončení mega eventu. Další tři série najedete přímo v areálu konání mega eventu – ve Smetanových sadech.

CWG ŠMELENÍ A TB VÝMĚNA

I na toto jsme připraveni! Kousek od hlavního místa mega eventu budou připravena místa k sezení se stolem, kde bude dost prostoru pro výměnu CWG nebo TB!

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽÍ A CEREMONIÁLY

GeoZávod

Letos se GeoZávod stává nedílnou součástí megáče. A tak zde započne velká roční cesta nových trackovatelných předmětů. Pravidla soutěže a další informace naleznete zde. Celý den můžete nosit své závodníky do stanu na „Start“. V 17:00 společně symbolicky závod odstartujeme a závodníci budou k rozebrání. Samozřejmě je můžete přinášet i nadále. Jen moc neotálejte, aby se dostali k novým majitelům včas. A nezapomeňte, že jejich první krůčky začínají na mega eventu, to znamená, že musí přijet s nacestovanou nulou.

Slovácký GeoVerbuňk

Letos jsme pod svá křídla převzali tradiční event Slovácký Verbuňk a dali jsme mu nový kabát, sjednotili pravidla a před námi stojí Slovácký GeoVerbuňk. O přeměně a historii se dočtete pod tímto odkazem.

A na mega eventu v hlavním čase dojde k vyhlášení tří nejlepších keší Slováckého regionu za rok 2022 a k předání putovní sošky žabáka Signála.

Kromě výše zmíněného Slováckého GeoVerbuňku vyhlásíme i soutěž puzzlí, která jste před mega eventem skládali a posílali nám odpovědi.

A následně budeme losovat soutěž o ceny, kde jste si sami mohli vybrat, o co chcete soutěžit.

PROGRAM

V rámci partnerské spolupráce můžete navštívit za zvýhodněné vstupné Park Rochus a nebo bývalou Věznici v Uherském Hradišti. Oba vstupy mají omezené časy a je třeba si vstupenku zakoupit na e-shopu případně na našem stánku a u vstupu se vstupenkou prokázat.

Pro děti je ve Smetanových sadech velké dětské hřiště, které obohatíme skákacím hradem! (Vstup na skákací hrad jen pod dohledem dospělé osoby, pořadatel nepřebírá zodpovědnost za případné úrazy.)

Po velkou část eventu bude na místě k dispozici GeoVýstavka, kde můžete zhlédnout zajímavosti ze světa geocachingu a taky si zde zasoutěžit! Jsou zde připraveny soutěžní kartičky a za splnění obdrží první soutěžící speciální CWG! (CWG je v omezeném množství 300 ks a není součástí mega eventové CWG série).

Odpolední hlavní program ve Smetanových sadech uvede Cimbál Strýci ze Strání. Cimbál nám zpříjemní i chvíle po startu GeoZávodu, pořízení společné fotografie a vyhlášení Slováckého GeoVerbuňku. Podruhé vystoupí společně s tanečníky Slováckého Verbuňku a na vlastní oči tak zažijete toto nehmotné kulturní dědictví UNESCO (Slovácký verbuňk je totiž od roku 2005 zapsán organizací UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva).

Na samotný závěr nám zahraje místní kapela Telegraf, která se věnuje především country a bluegrass hudbě.

Po koncertě volně navazuje projekce letního kina, kde se můžete těšit na rodinný film Shrek.

PŘEDNÁŠKY

Na místě budou připraveny 3 přednášky. Sérii zahájí Agentura ochrany přírody a krajiny, kde se dozvíme o chráněné krajině a jak v ní umísťovat keše. Potom štafetu převezme náš partner Locus, který bude přednášet o funkcích své aplikace a praktickém využití v terénu. Závěrem přivítáme našeho respektovaného revírníka Voyagera, s nímž si můžete podebatovat o všem, co vás při zakládání keší zajímá.

Pro prvních 150 účastníků je připraveno po skončení přednášky CWG, které je součástí mega eventové sady.

INFORMACE

Informace o programu, mapu a podmínky soutěží a mnoho dalšího najdete na informačních panelech a v připravené brožuře, kterou hledejte na informačním stánku GeoSlovácka. Případně vám bude k dispozici organizační tým, který poznáte podle černých organizátorských triček.

V rámci informačního stanu je situován i výdej objednávek a rovnou i prodej památečních předmětů GeoSlovácka 2023. Přehled těchto výrobků najdete na e-shopu a budeme je prodávat během celého mega eventu do vyprodání zásob. Na místě prosíme o platbu v hotovosti.

Kdy a kde seženete ostatní CWG do sbírky se dočtete v připravované brožuře, která bude brzy dostupná zde na webových stránkách a k na místě v našem informačním stánku.

OBČERSTVENÍ

V pátek a v sobotu bude na místě připravený stan místního pivovaru Rotor, kde budou dostupné nápoje. Ať už se jedná o nealko čepovanou limonádu, nealkoholické pivo, čepovaný pivní speciál a další piva z tohoto minipivovaru. Pokud si na výčepu nevyberete, tak bude vedle stanu lednice, ve které najdete i další pivní speciály a taky pivní speciál, který se pyšní GeoSlováckou geocachingovou etiketou a vlastním discover trackovacím kódem. Na prodej jen 100 ks! Tak na zdraví!

V občerstvovací zóně bude mít svůj stan s výborným jídlem restaurace LaBrusla, která si připravila široké spektrum různých jídel z velmi kvalitních surovin. Přes burger s trhaným masem, gulášovou polévku, klobásku na grilu až po bezlepkové a vegetariánské pokrmy jako třeba grilovaný hermelín. A nezapomněli jsme ani na dezerty, kdy se ke kávičce z lokální pražírny může hodit pana cotta s malinami nebo větrník s karamelem. Přejeme dobrou chuť!

U obou stánků s občerstvením bude možná platba kartou.

Pokud chcete ochutnat výborná vína ze Slovácka, tak zavítejte do stánku Vinařství Konečný. Na místě si nejenže můžete koupit víno, ale doporučujeme vyzkoušet i degustační set. Platba pouze hotově.

FOTOGRAFOVÁNÍ

Slovácká búda je krásně ozdobená slováckými ornamenty, tak proč si u nich neudělat památeční fotku? Na místě budou k dispozici vtipné cedule se slováckými nápisy.

Na mega eventu se můžete potkat i s Žabákem Signálem! A taky s ním si můžete udělat fotografii. Sice si s vámi nepopovídá, ale bude nám dělat společnost celý den!

Samotnou účastí na akci souhlasíte s fotografováním a následným využitím fotografií pořadatelem akce.

ZÁZEMÍ

Parkování na akci je uvedeno ve waypointech, ale prosíme o dodržování dopravních předpisů, respektování zákazů vjezdu a uhrazení případného parkovného. Upozorňujeme, že cesta U Stadionu za Smetanovými sady je nově jen pro držitele rezidenčních parkovacích karet! Není možné zde parkovat. Nejbližší velké parkoviště bez poplatku je u Fakulty logistiky a krizového řízení, případně u zimního stadionu. Parkování u Kina hvězda se platí dle ceníku.

Věříme, že nám počasí bude přát, ale v případě dešťů i velkého množství slunce nám pomohou rozmístěné stany. A přírodní stín tvoří krásné urostlé platany ve Smetanových sadech. Areál je rozmanitý a nabízí hodně možností užití, pokud budete chtít, klidně si s sebou vezměte deku a můžete si udělat piknik. Relax zónu máme taky!

Na místě pak budou samozřejmě připraveny mobilní toalety i s umyvadlem.

Kdyby bylo třeba, máme na místě připraveného zdravotníka s plnou výbavou.

Neděle

CITO

Pro společnou pomoc přírodě se setkáme v přírodním parku Rochus. Místem pro setkání je prostor před správní budovou. Pokud můžete, rukavice si vezměte vlastní. Účast na akci a úklid provádíte na vlastní riziko a pořadatel nenese odpovědnost za případná zranění v rámci této akce.

K této příležitosti je ještě po CITO akci možnost zvýhodněného vstupu do areálu skanzenu s platnou vstupenkou, která je ke koupi v e-shopu, nebo v pátek/sobotu na místě konání mega eventu (viz. vstupenky a program na akci).

ROZLOUČENÍ

I všechno krásné jednou končí. A i my se musíme pro tento rok rozloučit. A pro rozloučení jsme vybrali legendární hradišťskou restauraci Koruna, která nabízí i stylová posezení ve velkých sudech. Pozor, na místě je možné platit jen hotově!

Na tomto místě bude možné zakoupit jakákoliv CWG ze série mega eventu, která jsme neprodali v předprodeji nebo v termínu mega eventu.

Změna programu ze strany pořadatele je vyhrazena.

Kde se budete pohybovat?

Alespoň malý výběr fotografií, co vás v Uherském Hradišti čeká.

DALŠÍ DOPORUČENÉ KEŠKY V OKOLÍ MEGA EVENTU

Za náš tým jsme se snažili vybrat to nej ze Slovácka poblíž místa konání mega eventu a doporučit vám tak krásné a dostupné kešky. V plné velikosti naleznete bannery zde.